Apsauginės veido kaukės

Apsauginės veido kaukės

 

 

Netikėtai pasirodžius virusui Kinijoje, žmonės pernelyg nekreipė dėmesio. Kinijos valdžia pirmąjį mėnesį bandė paslėpti, jog šis virusas neegzistuoja, tačiau galiausiai nebepajėgė ir pranešė pasauliui, jog susidūrė su labai rimta problema. Laiku Kinijai neuždarius valstybės sienų, virusas paslapčia iškeliavo po visą pasaulį. Tuo met žmonės nemanė, kad šis virusas gali būti toks pavojingas. Tačiau, dabar turime karantiną visame pasaulyje, kuris turės siaubingas pasėkmes ne tik ekonomikai, bet ir žmonių gyvybėms ir sveikatai. Kas gi tai per virusas ir kaip nuo jo apsisaugoti - šiame straipsnyje ir sužinosite.

Šis COVID-19 virusas aptiktas Kinijoje glaudžiai yra panašus į kitus prieš tai jau buvusius virusus. Visi virusai norėdami išgyventi mutuoja, todėl mutacija gali užtrukti iki 40 metų. Manoma jog šis virusas kilo iš šikšnosparnio, bei taip pat turi pangolino DNR. Šis virusas plinta kontaktiniu, oro lašeliniu būdu. Tai reiškia, kad bet koks artimas kontaktus su infekuotu asmeniu, gali būti lemtingas dar sveikam asmeniui. Požymiai dažniausiai pasireiškia per vidutiniškai 3-5 dienas. Nors, inkubacinis laikotarpis yra 14 dienų, žmonės simptomus pajaučia labai greitai. Kokie gi tie simptomai?

Simptomai yra labai panašūs į peršalimą. Kosulys, sloga, karščiavimas ir gerklės skausmas yra pagrindiniai šios dar gerai neištirtos ligos požymiai. Žmonės dažniausiai netikėtai sukarščiuoja ir pradeda skaudėti gerklė. Tokiu atveju reikia likti namuose ir su niekuo nekontaktuoti, bei kreiptis trumpaisiais pagalbos numeriais dėl tolimesnių veiksmų. Šiuo sunkiu laikotarpiu visi asmenys grįžę iš užsienio turi karantinuotis namie dvi savaites ir niekur neiti iš namų jog sumažinti viruso plitimą.

Norint maksimaliai apsisaugoti nuo šio baisaus viruso reikėtų, turėti dezinfekcinio skyščio rankoms, bei paviršiams. Apsauginės veido kaukės nuo šiol yra privalomas atributas turėti visiems piliečiams. Be veido kaukės negalima išeiti iš namų ir rekomenduojama ją dėvėti net tuomet, kai esate tarp aplinkinių asmenų. Taip pat, rekomenduojama judėti gryname ore, bei ventiliuoti patalpas, kuriose gyvenate, nes mikrobai nemėgsta deguonies. Taip pat, jei tik yra galimybė, reikėtų įsigyti medicininį kombinezoną. Būtent medicininiai funkciniai kombinezonai užtikriną visišką apsaugą nuo viruso. Žinoma, nepamirškite sveikai maitintis, kiek įmanoma daugiau namų sąlygomis sportuoti, bei pasilepinti save seksualiu apatiniu trikotažu. Nes kada jei ne dabar? Tam dabar yra puikus laikas, kuomet esame namie ir niekur neskubame.  Juk moteriški chalatai puikiai dera prie rytinio kavos puodelio arba ilgo drybsojimo lovoje.

Dalintis:
Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink